Proč ocet dokonale čistí okna?

Proč ocet dokonale čistí okna?

A když je ještě v kombinaci s úklidovou nanotechnologií, zdá se, že nemůže být nic lepšího. Sidolux má na trhu skvělý čistič oken Window Nano Code s vůní ovocného octa, který už možná znáte. Ale víte, proč právě ocet (nebo citronová šťáva) tak dobře působí ve všech možných oblastech domácího úklidu?

A proč za sebou nechává takový jas?

Ne náhodou byl vybrán jako ingredience do této luxusní řady úklidových prostředků posílených nanočásticemi.

Proč právě okna nejvíce hájí čest octu?

Na oknech se totiž usazují dva problémy, na něž je ocet největším pomocníkem. Plíseň a vodní kámen. Oboje vzniká v mikroskopickém i větším množství. Když se zadíváte do rohů oken, většinou tam uvidíte i drobné náznaky bílého povlaku nebo bílých kapek, které vznikají zasycháním zkondenzované vody z místností. Může se na ně potom lepit zárodky plísní a jak pak vypadají taková okna po zimě, všichni víme.

Ocet a kyselé složky v něm skvěle rozpouštějí vodní kámen i plísně téměř s okamžitou platností.

TIP: Stejně se to děje i v koupelně, ve spárách na obkladech i dlaždicích, mezi vanou, sprchovým koutem a zdí. I tady můžete použít čistič oken Window nano code pro běžný úklid, protože snadno odstraní první zárodky budoucích problémů.

Ocet má antibakteriální účinky

Na místech, která uklidíme a ošetříme přípravkem s obsahem ovocného octa, se budou další plísně usazovat mnohem pomaleji. Stejně jako na lidský organismus, působí i vně něj ovocný ocet antibakteriálně a antimykoticky. Nějakou dobu si na to místo prostě plíseň nesedne, protože se jí tam nebude líbit. Pro úklid je také ocet výbornou desinfekcí, proto se používá i na čištění interiérů ledniček a mrazniček, kde je riziko rozvoje a růstů různých bakterií vysoké. Navíc jeho pach umí neutralizovat pachy cizí, takže se uplatní i v tomto směru.

Kyseliny v něm obsažené vybělují

Toho se dá využít i v péči o pleť, octem nebo citronovou šťávou si lidé zesvětlují pihy nebo stařecké skvrny na rukou, ale pro úklid je to také nezanedbatelná výhoda. Při boji s plísní dokáže okamžitě vybělit i zašedlé místo, na kterém plíseň hodovala, znatelně také vybělí a vyjasní bílé rámy oken nebo spáry.

Tím, že ocet rozpouští jakékoliv vápenité usazeniny na skle, dělá dojem, že všechno je rázem čisté, jasné, opět hladké. Tím také fakticky i opticky rozjasňuje. Použijete-li tento čistič na okna, spáry v koupelně nebo na zrcadlo, vždy si můžete být jistí svěží vůní a okamžitým, jemným účinkem proti zasychajícím kapkám nebo počínajícím plísním!